KIZ ÇOCUKLAR İÇİN SÜSLÜ YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi süslü yelek modeli yapımı

Kız çocukları için yapılabilecek çok şık bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kız çocuk süslü yelek modeli sizlerinde hoşuna gidecek kolay bir model.

Tığ ile yapılan farklı yelek modellerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün yine tığ işi bir yelek modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Bu yelek modeli 2-3 yaş için yapılmış ama siz buradaki detaylara dikkat ederek daha büyük veya daha küçük bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Kız çocuk yelek modeli aslında çoğumuzun bildiği bir model. Yakadan başlanarak yapılan bu yelek modelinde trabzanlar yapılarak ilerliyor. Daha önce bu yelek modelini mutlaka görmüş olabilirsiniz. Bugün ben size yine bu yeleğin yapım aşamasını aşağıdaki videoda vereceğim.

Tığ işi yelek modeli yapımı için zincir çekilmiş daha sonra bunun üzerine trabzanlar yapılmış ve bu şekilde yelek devam etmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar burada yer alan videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla bu yeleği yapabilirler.

Yelek modeli yapıldıktan sonra ise yeleğin süslemesinde kullanılacak olan küçük çiçek motifleri yapılmış. Bu motiflerin yapımı da video içerisinde açıklanmış. Yeleğin süslemesine yetecek kadar çiçek motifleri yapıldıktan sonra hazırlanan bu motifler yelek üzerine dikilmiş. Çiçek motifleri dikilirken ise ortasına küçük inci boncuklar eklenip şık bir görüntü oluşturulmuş.

Kız çocuk süslü yelek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu