KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ROBADAN MANTO YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız çocuk örgü manto yapımı

Kız çocuklar için yapılmış harika hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine oldukça şık ve gösterişli kız çocuk örgü manto modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu manto modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için kışlık örgü hazırlıkları yapanlara yeni modelleri göstermeye devam ediyorum. Yeni modellerin yani sıra klasik modeller ile de farklı tasarımların yapılabileceğini göstermeye çalışıyorum. Bugün size göstereceğim manto modeli de aslında şiş örgüsünde en çok kullanılan teknik ile yapılmış.

Burada mantoyu farklı kılan yaka kısmından başlanıp yapılan mantonun beden kısmında farklı bir model oluşturulması ve etek ucunun da pileli bir şekilde yapılıp bir elbise havası verilmesi. Şiş örgüsü yapmayı bilenler videodaki anlatımı takip ederlerse kolaylıkla mantonun tüm detaylarını öğrenebilir. Örgü örmeye yeni başlayalar ise ilk başta zorlanabilir ama zamanla elleri alışıp örmeye başlayabilirler.

Robadan kız çocuk manto modeli yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten pembe renk kullanılmış. Hırka modeli yapılmadan önce ve yapım sırasında her bir aşama şema ile açıklanmış. Ölçü konusunda bu şemalarda sizlere yardımcı olacaktır.

Bu manto modeli robadan başlanarak yapıldığı için daha önce robadan örgü işi yapmayanlar için de farklı bir önek çalışma olacaktır. Işıl hanım her bir detayı açıkladığı için robadan başlama tekniğinde de zorlanmayacaksınız.

Kız çocuk örgü manto modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu