KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ YAZLIK ELBİSE YAPIMI

Tığ işi kız çocuk yazlık elbise yapımı

Kız çocukları için yaz aylarında kullanabilecekleri çok şık bir elbise modellerini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kız çocuk yazlık elbise yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu elbiseyi kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Yaz aylarında kullanılabilecek örgü el işlerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün yine yapımı oldukça basit olan basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan bir çocuk yazlık elbise modeli yapımı göstermek istiyorum.

Kız çocuklar için göstereceğim bu yazlık elbiseyi dilediğiniz yaşta çocuk için kolaylıkla yapabilirsiniz. Burada 1-2 yaş çocuklar için yapılmış. Siz daha büyük bir elbise yapmak istiyorsanız çocuğun bel genişliğine göre zincir çekerek elbisenin yapımına başlayabilirsiniz.

Tığ işi çocuk elbisesi yapımı için burada koton ip kullanılmış. Burada ince bir ip kullanılmış ve iki yumak yeterli olmuş. Tabi koton ip dışında yazlık kullanılabilecek farklı özellikteki ipleri de kullanabilirsiniz. Renk olarak da burada tek renk ip kullanılmış olsa da siz dilerseniz üst bedeni ayrı bir renk ile eteği de ayrı bir renk örgü ip ile yapabilirsiniz.

Elbisenin yapımı için burada 140 zincir çekilerek model yapımına başlanmış. Burada sadece trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Etek kısmında yapılması gereken arttırmalar ile model büyüyor ve şık bir görünüm oluşuyor.

Kız çocuk örgü yazlık elbise yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu