KIZ BEBEKLER İÇİN PATİK YAPIMI

Kız bebeklere tığ işi patik yapımı

Bebekler için yapabileceğiniz farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise kız bebekler için yapılabilecek çok şık ve gösterişli bir tığ işi patik modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Burada bebek patiği yapmak için orta kalınlıkta bir bebe yünü kullanılmış. Beyaz renkte bir ip tercih edilmiş ve patik çok şık olmuş. Tığ olarak ise burada 5 numara tığ kullanılmış ama siz elinizin alışkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Yapılan patik modelini süslemek için ise küçük inciler kullanılmış.

Kız bebek patik modeli 20 zincir çekilerek taban kısmı yapılarak başlanmış. Burada yapılan patik modeli 1 yaş için uygun bir model. Siz modelin detaylı yapım aşamasını öğrenerek daha büyük patik modelleri de yapabilirsiniz.

Patik yapımı için taban kısmını yapmayı bilmeyenler burada video içerisinde verilen tığ işi patik tabanı yapımını takip edebilir ve kolaylıkla patik tabanı yapımını öğrenebilirler. Patiğin tabanı yapıldıktan sonra üst kısma geçilmiş.

Tığ işi patik modeli yapılırken üst kısımda ön tarafta gösterişli bir görünüm elde etmek için model eklenmiş. Buranın detaylı yapım aşaması ve sayıları video içerisinde verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatıma dikkat ederlerse modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Patiğin tamamı bittikten sonra ise burada inci ile süsleme yapılmış. Sizde inciler ile süsleyebileceğiniz gibi kurdeleler ile de süsleme yapabilirsiniz.

Kız bebek patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu