KİRAZLI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarı için kirazlı dantel modeli yapımı

Havlu kenarlarında dantel kullanmayı sevenler için ve çeyizlik hazırlık yapanlar için bugün kirazlı havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek itiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık yeni dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Havlu danteli, vitrin takımı, salon takımı, yatak odası danteli, sehpa örtüsü, masa örtüsü, runner modeli gibi faraklı el işlerini göstermek istiyorum. Bazı dantel işlerinde sizlere baştan sona detaylı anlatımlar verdiğim gibi bazı dantel işlerinde de sizlere sadece küçük motiflerden hazırlanan örnekler sunmaya çalışıyorum. Siz gösterdiğim bu örnek motifler ile dilediğiniz dantel işini yapabilirsiniz.

Bugün sizlere kirazlı havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Oldukça şık görünen bu dantel modeli havlu kenarlarında çok şık olacaktır. Siz bu modeli biraz daha küçük yaparak mutfak havlusu kenarlarına da ekleyebilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için burada kenar bandının yapımında beyaz dantel ip kullanılmış. yaprakların yapımında yeşil ip kullanılmış. Kiraz modelinin yapımında kırmızı renkte ip kullanılmış. Burada kırmızı renk kullanılmış olsa da siz havlunuzun rengine göre farklı renklerde kiraz modelini yapabilirsiniz. Birde burada dantel modeli yapılırken naylon özellikte olan oya ipleri kullanılıyor. Bu ipler ile de yapabileceğiniz gibi dantel ipleri ile de bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımına kenar bandı ile başlanmış. Burada üçgenler şeklinde olan dağlar yapılmış. Buranın yapımı çok güzel detaylı bir şekilde açıklanmış. Kenar bandı havlu kenarına gelecek uzunlukta yapıldıktan sonra ise kirazların yapımına geçilmiş. Kirazlar tek tek ayrı bir şekilde örüldükten sonra kenar danteline ekleniyor.

Dantel modelinin yapımı aşama aşama ilerlese de oldukça basit. Zaten video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Bu sayede zorlanmadan dantel modelinin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kirazlı havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Eli%C5%9FiEmek%C4%B0ster

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu