KİLİM DESENLİ KARANFİL LİF YAPIMI

Çeyizlik kilim desenli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli bir lif modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kilim desenli karanfil lif modeli benimde görür görmez çok beğendiğim bir model.

Sizlere yeni lif modellerini buldukça göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim bu lif modeli harika bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanların ve lif modeli yapıp satanların mutlaka göz atması gereken bir model diyebilirim. Bu model çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek diyebiliriz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada beyaz, yeşil ve yavru ağzı renkte ip kullanılarak çok güzel bir uyum yakalanmış. Lif modeli içerisinde her bir dilim üzerinde karanfil deseni oluşturulmuş. Dilimli şekilde yapılan bu lif modelinde yine fıstıklar kullanılmış. Burada nerelerde arttırma yapılacağına çok dikkat etmek gerekir.

Lif modelinin yapımına yeşil ip ile başlanıyor. öncelikle lifin orta kısmı yapılıyor. Daha sonra bir üst sırada yine fıstıklar yapılıyor. Bu lif modelinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay beyaz ve yeşil lif iplerinin bir arada yürütülerek modelin yapılması.

Karanfil desenli lif yapımında karanfil çiçeğinin sap kısmının yapımı için dilim sonuna kadar yeşil ipin devam etmesi gerekiyor. Buranın nasıl yapıldığını video içerisinde takip ederek bu lif modelini yapabilirsiniz. En son ise lifin son sıraları yavru ağzı ip ile yapılarak lif modeli tamamlanıyor.

Kilim desenli karanfil lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu