KEVGİR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kevgir örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılabilecek yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile sunacağım model ise kevgir örgü modeli olacak.

Bugün sizlere yine birçok farklı el işinde kullanabileceğiniz şiş örgüsü modeli göstermek istiyorum. Farklı kalınlıkta ip ve şişler ile yapabileceğiniz bu model her seferinde farklı bir görüntü oluşturacaktır.

Kevgir örgü modeli üç ilmek üzerine kuruluyor. Yapacağınız örgü işine göre üç ve katlarında ilmek almalısınız. Bunun dışında modelin kenar kısımlarında birer tane de kenar ilmekleri bırakılmış. Siz ölçünüzü alırken bu detaylara dikkat edin.

Kevgir örgüsü yapılırken basit şiş örgüsü teknikleri kullanılıyor. Sadece dikkat edilmesi gereken bir kaç küçük detay var. Bunları öğrenmek için videodaki anlatımı takip ederseniz bu modelin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar videodaki anlatıma dikkat ederlerse kesinlikle bu şık modeli kısa sürede öğrenebilirler.

Kevgir örgü modeli çok amaçlı kullanılabilecek bir model. Kazak, hırka, ceket veya yelek yapımında bu model kullanılabilir. Bebekler için yapılabilecek ceket, hırka, kazak veya süveter gibi örgü işleri de yapılabilir. Bunlar dışında bu model çok düzgün durduğu için bebek battaniyesi de bu model ile yapılabilir. Kısacası bu modeli dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kevgir örgü modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNt3CUS18ioOeG6P5kZlaFA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu