KELEBEKLİ LİF MODELİ YAPIMI

İki renkli güzel bir kelebekli lif modeli

Soğuk kış günlerinde evinde sıkılan ve farklı el işleri yapmak isteyenler güzel ve kolay bir lif modelini sizlere sunmak istiyorum. Kelebekli lif modeli eğlenceli ve güzel bir model. Lif örmeye yeni başlayanlar detaylı anlatımı verilen bu modele göz atabilirler.

İki renkli kelebekli lif modelinin yapımı için burada beyaz ve mor bir lif ipi kullanılmış. Siz istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Farklı renklerdeki ipler ile işleyerek çeyizleriniz içerisinde çeşitlilik oluşturabilirsiniz.

Kelebek lif örneği yapılırken burada küçük bir örnek gösterilmiş. Model zincir üzerine kurulduğu için siz istediğiniz boyutta zincir çekerek lifi yapabilirsiniz. Kelebekli lifi yapmak için öncelikle küçük kutucuklar yapılmış. Daha sonra bu kutucukların üzerine model kurulmuş.

Kelebek modelinin oluşturulması için dikkat edilecek bazı küçük detaylar var. Bunlar model anlatılırken en ince ayrıntısına kadar belirtilmiş. Bu sayede modeli çıkartırken zorlanmazsınız. Tığ ile lif örmeye yeni başlayanlar bu ayrıntılara dikkat ederek modeli yapabilirler.

Kelebekli lif örgüsü tamamlandığı zaman oldukça şık ve güzel bir puf puf model olacaktır. Yumuşak bir lif isteyenler bu modeli deneyebilirler. İki farklı renkte ip ile de yapıldığı için model daha güzel duruyor.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya kendine uğraş arayanlar için farklı ve kolay lif modellerini sizlere sunmaya devam edeceğim. İlerleyen günlerde yeni modelleri de sizlere sunacağım.

Kelebekli lif modelinin yapımı için aşağıdaki videoyu takip edin.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu