KELEBEK VADİSİ LİF MODELİ ÜÇ BOYUTLU LİF TASARIMI

Kelebek vadisi lif modeli üç boyutlu olarak yapılmış olan çok şık bir lif tasarımı olmuş. Bu lif modeli yuvarlak, uzun ve kese lif olarak tasarlanıp üç tane lif ile takım halinde yapılmış. Bugün sizlere bu lif modelinin yuvarlak olarak yapılmış olanının detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum. Daha sonra ise uzun ve kese lif olarak yapılmış olanının da detaylı yapım aşamasını göstereceğim.

Lif modelleri için sizlere tasarım olarak yapılmış örnekleri bulup göstermeye devam ediyorum. Klasik lif modelleri dışında yeni tasarlanmış modeller arıyorsanız mutlaka gösterdiğim örneklere göz atmalısınız. Bugün sizlere Gonca Hanım tarafından tasarlanmış ve benimde görünce çok beğendim harika bir lif modeli göstermek istedim.

KELEBEK VADİSİ LİF MODELİ ÜÇ BOYUTLU LİF TASARIMI
KELEBEK VADİSİ LİF MODELİ ÜÇ BOYUTLU LİF TASARIMI

Gonca Hanım tarafından tasarlanan bu lif modelinde 3 boyutlu kelebek modelleri yapılmış. Renkleri ile dikkat çeken bu kelebekler harika olmuş diyebilirim. Mavi rengin tonları kullanılarak yapılan bu lif modelini dilediğiniz farklı renkleri kullanarak da yapabilirsiniz. Ama bu şekilde tonlama olarak yapılırsa bence çok güzle olur.

Kelebek vadisi lif modeli için burada klasik yuvarlak dilimli bir lif tabanı yapılmış. Video içerisinde bu lif tabanını yapmayı bilmeyenler için lif tabanın yapımı açıklanmış. Burayı takip edip taban yapımını öğrenebilirsiniz.

Lifin taban kısmı yapıldıktan sonra ise kelebek modellerinin yapımına geçilmiş. Burada kelebek modellerinin 3 boyutlu görünmesi için aslında kullanılan ip renkleri oldukça önemli. Videoda Gonca hanım kelebek modelinin yapım aşamasını sayıları ile birlikte çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamdan bu kelebek modelini yapabilirsiniz.

KELEBEK VADİSİ LİF MODELİ ÜÇ BOYUTLU LİF TASARIMI

Kelebek modelleri yapıldıktan sonra ise lif üzerine işlenerek eklenmiş. Buraya dikkat etmeniz gerekir. Kelebek modeli eklendikten sonra ise kelebeğin orta kısmı yapılmış. Bu şekilde kelebekler eklendikten sonra ise lifin orta kısmına da bir çiçek motifi yapılarak eklenmiş.

Kelebek vadisi lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@goncadogru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.