KELEBEK LİF MODELİ YAPIMI

Kelebek şeklinde lif modeli yapımı

Bugün yine çok şık bir lif modelinin yapımını sizlere sunmak istiyorum. Kelebek şeklinde olan bu lif modeli için kullanılan iki farklı renkte ip ile güzel bir uyum yakalanmış. Kelebeğe benzetmek için eklenen diğer detaylarda lifi çok şık bir görüntüye kavuşturmuş.

Kelebek lif modeli yapımı için burada sarı, beyaz ve yeşil renkte lif ipleri kullanılmış. Lif modelinin tamamında sarı ve yeşil ipler ile model yapılarak ilerlenmiş. Bu şekilde lif modeli çok şık olmuş. Burada yeşil lif ipi model içerisine eklenen küçük yapraklar için kullanılmış. Yeşil lif ipiniz yoksa siz başka bir renkte kullanabilirsiniz.

Lif modelinin yapımı sırasında baştan sona fıstık modeli kullanılmış. Burada dikkat edilmesi gereken detay lif modelinin bazı kısımlarında arttırmalar veya eksiltmeler yapılmış. Bunları öğrenmek için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Kelebek şeklinde lif modeli için öncelikle bir üçgen dilimi yapılmış. Daha sonra bunun yanına bir dilim daha yapılmış. Tabi bunları öğrenmek için videoya dikkat etmeniz gerekir. Lif örmeye yeni başlayanlar mutlaka anlatımı takip ederek lif modelini yapmaya çalışın.

Lif tamamlandıktan sonra ortaya bir tane pofuduk çiçek yapılmış. Siz isterseniz bu çiçeği yapmayabilirsiniz. Bunun dışında birde kelebeğin antenleri de yapılmış. Burada da yine fıstıklar yapılarak model tamamlanmış.

Kelebek lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu