KEDİ PATİSİ MODELİ İLE KIZ BEBEKLERE HIRKA YAPIMI

Kız bebekler kedi patisi örgü modeli ile hırka yapımı

Kız bebekler için çok güzel bir hırka modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu hırka modelinde kedi patisi adı verilen model kullanılmış. Kedi patisi bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri içim sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün kız bebekler için çok güzel bir tasarım göstereceğim. Hediyelik olarak güzel bir örgü işi arıyorsanız mutlaka bu modele göz atmalısınız. Videoda detaylı yapım aşaması verildiği için zorlanmadan model yapım detaylarını öğrenebilirsiniz.

Kız bebek hırka modeli yapımı için 2 adet bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak elinizin sıklığına göre 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Birde ön kısımda küçük inci düğmelerden kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Bu hırka modeli kız bebekler için yapılmış ama aynı model ile erkek bebeklere de hırkalar yapılabilir. İp renginizi değiştirerek çok güzel hırkalar elde edebilirsiniz.

Hırka modeli yapımına yaka kısmından başlanıyor. Yaka kısmında haroşa örgü modeli yapılmış. Beden kısmında ise kedi patisi modeli kullanılmış. Bu hırkanın ara kısımlarında yine haroşa örgü yapılmış. Hırkanın kol kısımları sade olarak bırakılmış ve haroşa örgü yapılmış. Kedi patisi modelinin yapımını bu hırka modelimden öğrenebilir ve başka örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Kedi patisi modeli bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu