KAZAYAĞI MODELİ TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Tunus işi bebek yeleği modeli

Daha önce Tunus işi ile yapılmış olan bebek yeleği modelleri paylaşmıştım. Bugünde yine Tunus işi ile yapılmış olan hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir örgü işi paylaşmak istiyorum.

Tunus işi ile yapılan tek bir model olduğunu düşünseniz de aslında biraz araştırma yaptığımız zaman tunus işi ile farklı modellerin yapılabileceğini de görebilirsiniz. Bugünde sizlere Tunus işi kazayağı modelli bebek yeleği yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Tunus işi bebek yeleği modeli yapılırken erkek bebeklere uygun olan renkler seçilmiş. Mavi beyaz ve gri renkte örgü ipleri kullanılarak yapılan bu yelek modelini dilerseniz pembe renge uygun olan ipleri seçerek de kız bebekler için yapabilirsiniz.

Burada yapılan yelek modeli 0 6 aylık bebekler için uygun bir model. Siz yeleğin yapımını öğrendikten sonra dilerseniz daha büyük bebekler için de yapabilirsiniz. Ayrıca buradan kazayağı modelinin yapımını öğrenip farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Kazayağı yelek modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Yaka kısmında düz bir tunus işi örgü modeli kullanılmış. Yeleğin beden kısmında ise kazayağı modeli kullanılmış. Yelek yapılırken kol ayrımı ve ilmeklerin de nasıl yapılacağı kolaylıkla anlatılmış.

Bebekleri için hazırlık yapan anneler yeni ve farklı modeller arıyorlarsa bu yeleğin yapımına göz atabilirler. Detaylı yapım aşamasında video içerisinde verildiği için yelek modeli kısa sürede kolayca yapılabilir.

Tunus işi kazayağı bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu