KAYAN İLMEKLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kayan ilmekler örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Hem farklı örgü modellerini öğrenmeniz için hem de yapacağınız el işlerine uygun model bulmanız için değişik modelleri göstermek istiyorum. Bugün ise sizlere detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vermek istediğim örgü modeli ise kayan ilmekler örgü modeli olacak.

Şiş örgüsü ile yapılmış kolay ama şık bir modelin yapımını daha sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle şiş örgüsünü yapmaya yeni başlayanlar bu modelleri öğrenerek değişik örgü işlerinde kullanabilirler. Kayan ilmekler örgü modeli iki renk ip ile yapılmış şık bir model.

Bu modelde olduğu gibi yapacağınız bazı şiş örgüsü modellerinde iki renek örgü ipi kullanmak modelin daha iyi ortaya çıkmasını sağlıyor. Mesela bu şiş örgüsü modeli ile bebekler için ceket veya süveter yapabilirsiniz. Kız veya erkek bebeklerine uygun olan iki tane renk seçerseniz çok şık bir görüntü oluşacaktır.

Bu şiş örgüsü modeli ile bebek battaniyesi, hırka, ceket, süveter, kapüşonlu ceket yapılabilir. Ayrıca bayanlar kendileri için yelek yapımında da bu modeli kullanabilir.

Kayan ilmekler örgü modeli üç ilmek üzerine kurulmuş. Sizde yapacağınız örgü işine göre üçün katlarında ilmek alarak model yapımına başlayabilirsiniz. Videoda modele nasıl başlanması gerektiğine dair bilgilerde verilmiş.

Kayan ilmekler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu