KATMERLİ ÇİÇEKLER TIĞ OYASI YAPIMI

Açık ve koyu renklerin bir arada kullanıldığı katmerli çiçekler tığ oyası yapımı

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir tığ oyasının yapımını göstermek istiyorum. Katmerli çiçekler tığ oyası modeli çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bir model diyebilirim. Bu tığ oyasının yapımını aşağıdaki videoda detaylı anlatım olarak sizler evereceğim.

Farklı ve yeni tığ oyası modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm bir oya modelini sizlere göstermek istedim. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu oya modeline göz atmalılar.

Çeyizlik oya modelleri içerisine ekleyeceğiniz bu tığ yası için pembe tonları ve mor tonları kullanılmış. Çiçek yapımında kullanılan bu renkler ile açıklı koyulu bir model oluşturulmuş.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil oya ipi ile modelin yapılacağı yerler, yapraklar ve aradaki pimpirikler yapılmış. Model kurulumu için öncelikle pimpirikler yapılmış. Modelin kurulacağı yere bir yaprak ve dal yapılmış.

Tığ oyası modeli için yapraklar yapılınca sırası ile bir pembe birde mor iple olmak üzere sıra sıra katmerli çiçekler yapılmış. Katmerli çiçeğin her bir sırasında açık ve koyu renkler sırayla kullanılınca ortaya harika bir görüntü çıkmış. Modelin yapımı çok basit. Sadece katmerli çiçek görüntüsünün oluşması için küçük detaylara dikkat etmek gerekir.

Katmerli çiçekler tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu