KATLI ÇİÇEKLİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Çeyizlik katlı çiçekli havlu kenarı modeli

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz havlu kenarları için şık bir havlu kenarı dantel modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Biraz zahmetli ve emek isteyen bu dantel modeli tamamlandığı zaman ortaya harika bir tasarım çıkıyor.KATLI ÇİÇEKLİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Havlu kenarı modeli yapımı için iki farklı renkte ip kullanılmış. Orta kısımdaki katlı çiçeklerin yapılması için mor renkte bir ip kullanılırken kenar kısımlar için beyaz bir ip kullanılmış. Bu iki rengin uyumu çok güzel olmuş. Siz dilerseniz daha farklı renkler tercih edebilirsiniz.

Katlı çiçekli çeyizlik havlu kenarı yapımı için öncelikle ortadaki renkli katlı çiçeğin yapılması gerek. Burada gördüğünüz gibi bu katların yapılması için size verilen anlatıma dikkat etmeniz gerekir. Burada detaylı bir anlatım yapılıyor buraya dikkat ettiğiniz sürece bu katlı çiçeği rahatlıkla buradaki gibi çok güzel bir şekilde yapabilirsiniz.

Ortadaki katlı çiçek yapıldıktan sonra beyaz kısım ile kenardaki küçük çiçekler ve havlu kenarına gelecek olan şeritler yapılmış. Yine bunları yapmak için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz gerekir. Burada ortadaki katlı çiçekleri yaparken havlu kenarına gelecek şekilde olacak sayıda katlı çiçekleri en başından yapmanız gerekir.

Burada Leylak markalı ipten 208 numaralı mor ip kullanılmış. Birde Leylak markalı 50 numaralı ip kullanılmış. Motifleri yapmak için küçük halka kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Katlı çiçekli çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.