KARPUZ KOLLU KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılan karpuz kollu hırka modeli

Bugün sizlere çok şık bir kız çocuk hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model içerisinde farklı örgü teknikleri bir arada kullanılmış. Bu yönden de bu modeli öğrenmeniz sizlerin için faydalı olacaktır.

Şiş örgüsü hırka yapımı için burada bir tane beyaz sade renkte bir örgü ipi kullanılmış. Bunun dışında birde etek kısmının yapımı için birde renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. İp olarak ise Nako markalı ip tercih edilmiş.

Hırka yapımına yaka kısmından başlanmış. Burada 80 ilmek alınarak modelin yapımına başlanmış. Hırka yapımına yaka kısmından başlandığı için bu şekilde örgü yapmayı bilmeyenlerde burayı takip ederek bu örgü işini öğrenebilir.

Karpuz kollu hırka modeli yapımında farklı örgü teknikleri kullanılıyor. Işıl Hanım bu hırkanın yapımını detaylı bir şekilde açıkladığı için kısa sürede farklı örgü modellerini öğrenebilirsiniz.

Kız çocukları için yapılan bu hırkada kısa bir kol yapılmış. Bu şekilde hırka modeli çok şık olmuş. Hırkanın beden kısmında sade renk tercih edilip etek kısmında renkli bir ip kullanıldığı için çok şık olmuş. Ayrıca renkli ip detayları yaka kısmına da eklendiği için daha hoş bir görünüm oluşmuş. Sizlerde dilediğiniz renklerde örgü ipi kullanarak bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Karpuz kollu kız çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu