KARNIYARIK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Karnıyarık örgü modeli yapımı detaylı yapım aşaması

Şiş örgüsü ile yapabileceğiniz değişik örgü modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Yine farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir örgü modelinin yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum.

Görüntüsü nedeniyle karnıyarık örgü modeli olarak adlandırılan bu örgü işini farklı örgü işleri yapımlarında kullanabilirsiniz. Mesela yaz ayları yaklaşırken yazın kullanabileceğiniz yazlık ipler ile yapabileceğiniz örgü bluz modellerinde bu model kullanılabilir.

Bunun dışında yine kazak, yelek, hırka veya ceket yapımında da bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Bu örgü modeli yapımı oldukça basit olan ve gösterişli bir model. Öğrenip aklınızda kalmasında fayda var diyebilirim.

Karnıyarık örgü modeli yapımı için 6′ nın katlarında ilmek alınması gerek. Model 6 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun dışında her iki kenara da eklenen iki ilmek ile 4 ilmeği de fazladan almanız gerek. Yani yapacağınız örgü işine göre 6′ nın katlarında ilmek alıp bu ilmek sayısına 4 tane de kenar ilmeğini eklemelisiniz.

Burada karnıyarık modelin sadece nasıl yapıldığı anlatılmış. Bu nedenle direk ilmek alındıktan sonra bir sıra ters örgü örülüp modelin kurulumuna geçilmiş. Siz yapacağınız örgü işine göre önce lastik veya haroşa örgü yapıp daha sonra bir sıra ters örüp modelin yapımına geçebilirsiniz.

Modelin nasıl yapıldığını Işıl Hanım detaylı bir şekilde anlatmış. Burayı takip ederseniz zorlanmadan kısa sürede modeli çıkartabilirsiniz.

Karnıyarık örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. KARNIYARIK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    KARNIYARIK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARNIYARIK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.