KARELİ UZUN LİF YAPIMI

Kareli uzun lif modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün güzel bir lif modelinin yapım aşamalarını sizlere video olarak sunmak istiyorum. Uzun olarak yapılan lif modeli çok şık ve gösterişli.

Kareli uzun lif modeli yapımı için burada mavi ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Küçük kareler şeklinde oluşturulan modelin süslemesi için ise pofuduk çiçekler yapılmış. Lif modeli böylece çok şık olmuş.

Uzun lif modelleri bayanlar tarafından oldukça fazla kullanılıyor. Çeyizler içerisinde farklılık yapmak isteyenler ve değişik modeller yapmak isteyenler bu modelin yapımına göz atabilirler.

Kareli uzun lif modeli yapımı için lif modellerinde sıklıkla kullanılan fıstık modeller yapılmış. Yıldız model ile yapılan bu lif modeli lif yapmaya yeni başlayanları belki biraz zorlayabilir ama videoyu takip ettiğiniz sürece modeli rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Lif yapımı için beyaz ip ile 6 tane fıstık yapılarak başlanmış. Yapılan bu fıstıklar üzerine model kurulmaya başlanmış ve küçük bir kare motif oluşturulmuş. Buradan sonra ise mavi ipe geçilmiş ve kare motifler yapılarak model ilerlemiş.

Kareli uzun lif modeli yapım aşamaları video içerinde çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece modeli zorlanmadan çıkartabilirsiniz.

Sizlere her zaman yeni ve farklı modeller sunmaya devam ediyorum. İlerleyen günlerde yine farklı lif modellerinin yapımını sizlere göstermeye devam edeceğim.

Kareli uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu