KARE DANTEL MOTİFİ YAPIMI VE BİRLEŞTİRMESİ

Çeyizleri için hazırlık yapanlara yada dantel işleri yapmış olup satanlara yeni dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kare dantel motifi yapımı göstermek isterim. Değişik el işleri yapımında kullanabileceğiniz bu dantel motifinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel işleri ile yapılmış olan runner modeli, masa örtüsü, sehpa örtüleri, yatak odası ekibi, vitrin ekibi benzer biçimde el işleri çeyizler içinde kesinlikle yer ediniyor. Değişik renkteki dantel ipleri ile örerek oldukca hoş tasarımlar yapılabilir. Bilhassa son yıllarda danteller yine değişik şekillerde değerlendirilip ev dekorasyonunda yer aldı. Bu anlamda ben en oldukca yatak örtüsü olarak kullanılmış olan dantel modellerini oldukca seviyorum. Bunun haricinde runner olarak meydana getirilen modellerde oldukca şık oluyor. Bilhassa yiyecek masalarınızı süslemek için bu şekilde dantel modelleri kullanabilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim kare dantel motifi runner yapımında, masa örtüsü yapımında, sehpa örtüsü yapımında kullanılabilecek olan bir motif. Bu motif birazcık büyük olduğundan vitrin ekibi yada yatak odası ekibi olmaz. Fakat bunlar haricinde değişik el işleri yapımında kullanabilirsiniz.

Dantel motifi yapımı için burada Ören Kadın Maxi markasından ip kullanılmış. Bej rengi ile meydana getirilen motif oldukca güzel olmuş. Tığ olarak ise 5 numara 1,50mm lik bir tığ kullanılmış. Bu ip markası haricinde Altınbaşak Maxi ipte kullanabilirsiniz.

Tığ işi kare dantel motifi yapımı için aşağıda yer edinen videolar içinde ilk olarak motifin iyi mi yapıldığı açıklanmış. İlk videoda bir tam dantel motifi tamamlanmış. İkinci videoda ise meydana getirilen bu motif üstüne yeni işlenen bir motifin iyi mi ekleneceği açıklanmış. Bu şekilde motiflerin iyi mi birleştirileceği açıklanıp detaylı bir ifade yapılmış. Motifin yapımı oldukça kolay. Videoda verilen detaylara dikkat ederek yapmış olursanız hem motif yapımını hem de birleştirme işlemini öğrenebilirsiniz.

Kare dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@Hobilaryum

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.