KARANFİL LİF YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli karanfil çiçekli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir karanfil lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model.

Daha öncede sizlere bugün göstereceğim lif modeli gibi çiçekleri ayrı yapılıp bir lif tabanı üzerine eklenen modeller göstermiştim. Bu modeller karşımıza 3d lif modelleri olarak çıkmakta. Son zamanlarda bu tarz modelleri gördüğüm için bende sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün göstermek istediğim çeyizlik lif modeli için öncelikle beyaz lif ipi ile bir taban yapılmış. Bu lif tabanı lif modelleri yapılırken en çok kullanılan klasik tabanlardan birisi. Yuvarlak bir şekilde başlanan lif modeli dilimlere ayrılmış ve bir çiçek görünümü elde edilmiş. Burada yıldız tekniği kullanılarak lif tabanı yapılmış.

Hazırlanan bu lif modeli üzerine ise kırmızı ve siyah lif ipleri kullanılarak karanfil çiçekleri yapılmış. Yapılan karanfil çiçekleri için yeşil lif ipi ile de dal ve yapraklar yapılarak çiçekler tamamlanmış.

Bu şekilde yapılıp tamamlanan karanfil çiçekleri daha sonra lif üzerine dikilerek eklenmiş. Her bir dilim üzerine bir tane karanfil çiçeği eklenmiş. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş. Beyaz lif tabanının çevresi kırmızı ip ile de yapılınca güzel bir uyum yakalanmış.

Karanfil lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu