KAR TANESİ LİF MODELİ YAPIMI

Kar tanesi farklı bir lif modeli

Güzel ve şık bir lif modelini sizlere göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu gösterişli lif modelinin yapım aşamalarına göz atmalılar.

Kar tanesi lif modeli yapımı zevkli olan kolay bir model. Lifin orta kısmında yapılmış olan çiçek modeli biraz zor ama diğer kısımlar oldukça kolay ve bilinen bir motif.

Burada lif modeli yapımı için beyaz, fuşya pembesi ve yeşil lif ipleri kullanılmış. Siz çiçek motiflerini yapmak için istediğiniz renkte bir ip kullanabilirsiniz. Ama yapraklar için yine yeşil lif ipi kullanmanız gerekir.

Kar tanesi lif modeli yapımı için burada Ören Bayan Kristal marka lif ipi kullanılmış. Tığ olarak ise burada 7 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin alışkın olduğu bir tığı kullanabilirsiniz.

Kar tanesi lif modeli yapımı için orta kısımdan başlanıyor. Buradaki video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Lif örmeye yeni başlayanlar buradaki videoyu izleyerek öğrenebilir.

Lif modelinin orta kısmı yapıldıktan sonra asıl dikkat edilecek kısım kenarlardaki dilimler. Yine bu dilimlerin nasıl yapılacağı da çok güzel anlaşılır bir şekilde anlatılmış.

Kar tanesi lif modeli yapımının taban kısmı tamamlandıktan sonra en sonunda orta kısımdaki çiçek motifi yapılmış. Buradaki motif çok şık olmuş. Bunun anlatımı da video içerisinde yer almakta.

Kar tanesi lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu