KAR FIRTINASI BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Kar fırtınası battaniye motifi nasıl yapılır?

Farklı battaniye motiflerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim model kar fırtınası battaniye motifi. Yapımı biraz zahmetli olan bu model tamamlandığı zaman gösterişli bir battaniye modeli ortaya çıkıyor.

Kar tanesi motifinin farklı yapım şekilleri var. Bugün göstermek istediğim modelde oldukça fazla detay var. Düz bir kar tanesi motifi değil detayları oldukça fazla. Bu kar fırtınası battaniye motifi yapım aşamaları için aşağıda verdiğim videoyu takip ederek modelin yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Kar fırtınası battaniye motifi yapımı için burada iki renk kullanılmış. Burada mavi ve beyaz ipler kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Kar tanesi battaniye motifi yapımına sihirli halka yapılarak başlanıyor. Model bir süre bu şekilde yuvarlak bir şekilde ilerliyor ve daha sonra kare bir motif haline getiriliyor.

Modelin detaylı yapım aşamasını veren video içerisinde her sırada ne yapılması gerektiği çok açık bir şekilde anlatılmış. Her sırada basit tığ işi teknikleri uygulansa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle videoyu dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Karar verdiğiniz battaniye büyüklüğüne göre kar tanesi motiflerinizi yaparak en sonunda birleştirmelerinizi yapabilirsiniz. Bu motif ile tek kişilik battaniyeler, yatak örtüsü ve aynı şekilde çift kişilik battaniye ve yatak örtüleri yapılabilir.

Kar fırtınası battaniye motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu