KAPÜŞONLU BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

İkisi bir arada kapüşonlu boyunluk modeli yapımı

Kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık ve gösterili bir kapüşonlu boyunluk modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu örgü işinin yapımını buradan takip edebilirsiniz.KAPÜŞONLU BOYUNLUK MODELİ YAPIMI


Son zamanlarda benim sıklıkla gördüğüm örgü işlerinden birisi boyunluk ve berenin bir arada olduğu modeller. Özellikle genç bayanlar bu tarz örgü işlerini kullanmayı seviyorlar. bu şekilde bere ve boyunluğun bir arada olması hem çok şık duruyor hem de bere, boyunluk gibi aksesuarların ayrı ayrı taşıma zahmetini ortadan kaldırıyor.

Bugün göstereceğim modelde kullanılan bere aslında kapüşon görünümünde. Bu nedenle bu modele kapüşonlu boyunluk modeli diyebiliriz.

Burada bu boyunluğu  yapımı için bebe yününden iki katı fazla kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış.

Kapüşonlu boyunluk modeli için öncelikle boyunluk kısmı yapılmış. Burada ikiye katlanan şekilde bir boyunluk şekli elde edilmiş. Daha sonra ise kapüşon kısmı yapılmış.

Boyunluk kısmı yapımı için 91 ilmek atılmış ve modelin yapımına başlanmış. Burada bir ters bir düz örgü modeli yapılarak klasik bir lastik örgüsü modeli ile başlanmış. Burada ipinizin kalınlığı ve şişin kalınlığına göre ilmek sayısını arttırabilirsiniz.

Bu şekilde bir ters bir düz örgü yapılarak boyun ölçülerine göre uygun uzunlukta bir örgü yapılmış. Buradan sonra ise modelin asıl kısmı başlamış.

Kapüşonlu boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.