KAĞIT İPLE BEYMEN MARKA HASIR ŞAPKA MODELİ YAPIMI

Yaz aylarının en çok kullanılan aksesuarlarından birisi de şapkalardır. Çeşit çeşit renklerde ve modellerde bulunan şapkaları sizlerde isterseniz evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Bugün sizlere ünlü Beymen markasının ürünlerinden olan şapkanın kağıt iple nasıl yapıldığını gösteren bir video sunacağım. Kağıt iple hasır şapka yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.KAĞIT İPLE BEYMEN MARKA HASIR ŞAPKA MODELİ YAPIMI

Yaz aylarında hem güneşten korunmak için hem de kombini tamamlamak ve aksesuar olarak kullanmak için şapkalar oldukça fazla tercih ediliyor. Markaların kendilerine ait olan farklı şapka modelleri var. Bu ürünler ünlü markalara ait olunca da oldukça yüksek fiyatlar ile satılıyor. Sizler aslında bu şapkaları kendiniz evinizde daha uygun maliyetler ile yapabilirsiniz. Bugün sizlere ünlü Beymen markasının ürünleri içerisinde yer alan oldukça şık büve kullanışlı bir hasır şapka modelinin yapımını göstermek istiyorum.

Örgü hasır şapka modeli için kağıt ip kullanılmış. Bu ip tek kat olarak kullanılmış. Tığ olarak da 3,5 numara tığ kullanılmış. Kağıt ip dışında rafya ip ile de bu şapka modeli yapılabilir. Burada olduğu gibi birkaç renk bir arada kullanarak da bu şapka modelini yapabilirsiniz. Dilerseniz tek renk olarak da bu şapka modelini yapabilirsiniz. Video içerisinde örnek anlatım için makrome ip kullanılmış.

Şapka standart ölçülerde bayanlar için yapılmış. Dilerseniz daha büyük bir şapka modeli veya daha küçük çocuklar için de bu şapka modeli yapılabilir. Videoda şapkanın yapım aşamasında hem büyütme hem de küçültmek için neler yapılabileceği açıklanmış.

Kağıt iple örgü şapka modeli yapımında sadece sık iğne tekniği kullanılmış. Çok basit olan bu tekniği tığ işini daha önce hiç yapmayanlar dahi yapabilir. Burada dikkat edeceğiniz sayı detayları videoda açıklanmış. Bu detaylara dikkat ettiğiniz sürece şapka modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kağıt iple hasır şapka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.