KAFESLİ KİRAZLI HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Kafesli çok şık havlu kenarı danteli yapımı

Havlu kenarları için yapabileceğiniz çok şık dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Sizlere bu modelleri sunarken her zaman en yeni ve en çok beğenilen modelleri sunmak istiyorum. Bugün ise yine son zamanlarda en çok beğenilen havlu kenarı dantel modellerinden birisini sunmak istiyorum.

Görüntüsü ile dikkat çeken kafesli havlu kenarı dantel modeli yapılan süslemeler ile çok şık durmuş. Özellikle bu kafes örgüsü değişik şekillerde süslenerek havlu kenarlarına eklenebilir. Burada süsleme için kiraz modelleri kullanılmış ve bu şekilde dantel modeli çok şık olmuş.

Kafesli kirazlı havlu kenarı yapımı için kirazları yaparken en küçük boy 3 m’lik serum halka kullanılmış. Yapraklar yapılırken ise 5 m’lik bir serum halka kullanılmış. Bunun yanında kırmızı ipin markası Leylak ve numarası 666. Yeşil ip yine Leylak markasının 700 numaralı ipi. Birde Leylak markalı beyaz ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Ayrıca yapılan kiraz modelleri kafes ile birleştirirken inciler kullanılmış.

Havlu kenarı yapımı için öncelikle beyaz ip ile kafes kısmı yapılmış. Bunun için öncelikle 50 zincir çekilip üzerine trabzanlar yapılarak başlanmış. Burada sadece trabzanlar yapılarak ilerleniyor ama dikkat edilmesi gereken detaylar var. Şerit yapıldıktan sonra ise kirazların ve yapraklarının yapımına geçilmiş. Bu şekilde havlu kenarı modeli tamamlanmış.

Kafesli kirazlı havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu