KABARTMALI AJURLU ÜÇGEN MODELİ NASIL YAPILIR?

Kabartmalı ajurlu üçgen model

Yine sizlere güzel ve kullanım alanı oldukça farklı olan bir modelin yapımını göstermek istiyorum. Kabartmalı ajurlu üçgen modeli şiş ile örgü örmeyi bilenlerin zevkle yapabileceği güzel bir model.

Ajur modeli şiş örgüsünde oldukça fazla kullanılan bir model. Burada gösterilen model ajurun kabartmalı hali. Bu şekilde yapılan model çok güzel olmuş.

Kabartmalı ajurlu üçgen modeli kazak, hırka, ceket ve yelek yapımında kullanılabilinecek bir model. Çocuklar için ceket ve hırka yapımında bu model rahatlıkla kullanılabilir. Bayanlar kendilerine yelek ve ceket yaparken veya kazak yaparken de bu modeli kullanabilir.

Özellikle açık renk örgü ipler ile bu model yapıldığında çok güzel duracaktır. Ajur modeli şiş ile örgü örmeyi bilen herkesin yapabildiği modellerden birisidir. Burada ajur modeline yapılan küçük bir ekleme ile kabartmalı bir görünüm elde ediliyor.

Daha önce Nesrin Hanım’ın videolarını sizlere göstermiştim. Nesrin Hanım bu videoda da çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar, tam olarak kendini geliştirmemiş olanlar dahi bu videoları izleyerek modelin yapımını öğrenebilirler.

İlerleyen günlerde yine Nesrin Hanım’ın anlatımını yaptığı farklı örgü örneklerini sizlere göstermeye devam edeceğim.

Kabartmalı ajurlu üçgen modeli 3+7 ilmek üzerine kurulmuş. Siz bu modeli kullanacağınız örgü işinde 10 ilmek üzerine katlar almalısınız.

Kabartmalı ajurlu üçgen modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu