KABARTMA ÇİÇEKLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Kabartma çiçekli battaniye motifi

Değişik battaniye motiflerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere kabartma çiçekli battaniye motifi yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Farklı bir battaniye motifi arayanlar bu modele göz atmalılar.

Kabartma çiçekli battaniye motifi ilk bakışta şiş ile örülmüş bir model gibi dursa da aslında tığ ile yapılan bir örgü işi. Kullanılan örgü tekniği sayesinde model çok farklı durmuş.

Kabartma çiçekli battaniye motifi ile bebek battaniyeleri, tek kişilik battaniye ve yatak örtüsü, çift kişilik battaniye ve yatak örtüsü yapılabilir. Ayrıca koltuk örtüsü için de çok hoş bir model.

Battaniye motifinin yapımında tek renk bir ip kullanılmış. Modelin yapımı için bir bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış.

Kabartma çiçekli battaniye motifi yapılırken bir sihirli halka yapılmış ve bu halkanın etrafına model kurulmuş. Burada model yuvarlak başladıktan sonra yapılan işlemler ile kabartmalı çiçek dilimli bir görünüm oluşturulmuş. En sonunda ise altıgen bir şekil ortaya çıkarılmış.

Kabartma çiçekli battaniye motifini yaparken bence her motifte tek renk kullanmak yerine iki veya üç farklı renk kullanılabilir. Bu şekilde renk renk yapılan motifler birleştirildiğinde battaniye daha şık duracaktır. Uyumlu renkler seçilince gösterişli bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Tığ ile yapılan kabartma çiçekli battaniye motifi için videoyu takip ederseniz zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Kabartma çiçekli battaniye motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu