İRLANDA KENAR DANTELİ OYA YAPIMI

Kenar dantel oya modeli

Farklı ve kolay dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı çok basit olan ve farklı el işlerinde kullanabileceğiniz kenar dantel modeli yapımı göstermek istiyorumİRLANDA KENAR DANTELİ OYA YAPIMI.

Dantel modelleri için sizlere daha önce farklı modeller göstermiştim. Değişik dantel modeli arayanlar danteller kategorisine göz atarak çeyizleri için farklı modellere göz atabilirler. Daha önce havlu kenarları, masa örtüsü, sehpa örtüsü, oda takımı modelleri göstermiştim. Bunların hepsinde videolar ile hazırlanmış olan detaylı yapım aşamasını sizlere verdim. Bu sayede kısa sürede modellerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Bugün göstereceğim irlanda kenar danteli oya modeli ise yaptığınız el işlerini, havlu kenarlarını, bebek battaniyelerini, battaniyeleri ve farklı modelleri süslemek için kullanabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir model.

Kenar süslemesi olarak her zaman kullandığınız modellerin dışında farklı bir dantel modeli arıyorsanız bu irlanda kenar danteli süslemesine mutlaka göz atmalısınız. Bu modelin yapımı çok ama çok basit. Tığ ile el işi yapmayı bilenler kolayca modeli yapabilirler. Bilmeyenler ise videodaki anlatıma dikkat ederlerse modelin yapımını kolayca öğrenebilirler.

Özellikle renkli dantel ipleri kullanarak yapabileceğiniz bu kenar danteli modeli için burada sarı renkte bir dantel ipi kullanılmış. Siz dilediğiniz renkleri yapacağınız süsleme işine göre kullanabilirsiniz.

Modelin yapımı için 15 tane zincir çekilerek başlanmış. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu modeli kolayca burayı takip ederek yapabilirsiniz.

İrlanda kenar danteli oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.