İNCİLİ TIĞ İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik incili tığ işi patik modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar daha önce gösterdiğim tığ işi ve şiş örgüsü patik modellerine göz atarak çeyizleri için harika patik modellerini yapabilir. Bugün ise yine çeyiz hazırlıkları yapanlar için oldukça ideal olan tığ işi incili patik modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Çeyizler içerisine farklı patik modelleri eklemek istiyorsanız şiş örgüsü patik modellerinin yanı sıra tığ ile yapılan ve tunus işi ile yapılan patik modellerini de deneyebilirsiniz. Daha önce sizlere tığ işi ve tunus işi ile yapılmış olan birçok patik modeli gösterdim. Patik örgüleri kategorisinden bu patik modellerini bulup inceleyerek çeyizleriniz için harika patikler yapabilirsiniz.

Bugün sizlere tığ işi patik modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu patik modeli çok ama çok basit diyebilirim. Burada patik modelinin tamamında basit tığ işi tekniği olan trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile patik modeli giderek büyültülüyor ve 37-38 numara ayağa uygun olan bir patik modeli çıkartılıyor.

Tığ işi incili patik modeli için asıl önemli detay bilek kısmındaki işleme olacak. Burada farklı bir model yapılmış ve içerisine inciler eklenerek ilerlenmiş. Bu şekilde yapılan örgü ile bilek kısmında katlamalı bir görünüm elde edilmiş. Böylece patik şık ve gösterişli, dikkatleri çekecek olan bir görünüme kavuşmuş.

İncili tığ işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu