İNCİLİ MİDYE ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi incili midye şal modeli

Yeni ve farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için güzel bir şal modelinin yapılışını detaylı anlatım olarak sunacağım. İncili midye şal modeli bayanlar tarafından oldukça ilgi görecek güzel bir şal modeli diyebilirim.

Bayanlar şalları aksesuar olarak kullanmayı her daim çok seviyor. Bugün göstereceğim şal modeli görüntüsü ile bütün ilgiyi üzerine çekecek güzel bir model. Üstelik yapımı da çok ama çok basit.

Tığ ile yapılan incili midye şal örneği herkesin kolaylıkla yapabileceği çok farklı ve güzel bir model. Küçük küçük motiflerin işlenmesinin ardından bu motifler bir araya getirilerek ortaya güzel bir şal modeli çıkıyor.

İncili midye şal modeli yapılırken 6 numara tığ kullanılmış ve angora ip tercih edilmiş. Bu şalı yaparken mutlaka ince bir ip ve tığ tercih etmelisiniz. Kalın ipler ve tığlar ile bu şal modeli ortaya çıkmaz. Midye modeli yapılırken sarmal bir şekilde model yapılmış ve burada güzel bir görüntü oluşmuş. Kalın ip tercih ederseniz bu model bu şekilde ortaya çıkmayacaktır.

Bunun dışında incili midye şalı yapılırken açık renk ipler tercih edin. Koyu renk ipler tercih ederseniz model ortaya çıkmaz.

İncili midye şal modelinin detaylı yapım aşaması aşağıdaki videoda anlatılmış. Önce modelin nasıl yapılacağı, sonra incilerin eklenmesi ve motiflerin birleştirilmesi sizlere sunulmuş. Videoyu izleyerek kolayca şalın yapımını öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu