İNCİLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Çeyizlik incili havlu kenarı danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için daha öncede çok şık havlu kenarı dantelleri göstermiştim. Bugünde yine oldukça gösterişli ve şık bir havlu kenarı dantelinin yapımını sizlere göstereceğim. İncili havlu kenarı danteli yapımı için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim havlu kenarı dantel modelinin süslemesinde inciler kullanılmış. Özellikle çeyizler için gösterişli bir model arıyorsanız bu modele göz atabilirsiniz. Yapım aşamaları video içerisinde detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı danteli için metrelik inci ve boncuk incilerden kullanılmış. Metrelik inci havlu kenarı dantelinin kenar bandının içerisinde kullanılmış. Boncuk inciler ise dantel modelindeki çiçeklerin ortalarında süsleme olarak kullanılmış.

Havlu kenarı dantelinin kenar bandı yapılırken model direk metrelik inci boncuğun üzerine yapılıyor. Metrelik incinin etrafına küçük kutular yapılarak ilerleniyor ve birkaç sıra bu şekilde işlenip kenar bandı oluşturuluyor. Kenar bandının en son sırasında beyaz dantel ipi kullanılarak küçük kutular yapılmış. bu şekilde kenar bandı tamamlanmış.

İncili havlu kenarı dantel modeli için kenar bandı yapıldıktan sonra ise üst kısımdaki çiçeklerin yapılışına geçilmiş. Burada önce beyaz dantel ipi ile yuvarlak kısım ve kenarlardaki desenler yapılmış. Daha sonra pembe ip ile orta kısım yapılmış ve bunun ortasına da inci dikilerek model tamamlanmış.

İncili havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu