İNCİ MOTİFLİ ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi inci motifli etol şal yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün oldukça gösterişli ve şık bir etol şal modeli yapımı göstermek istiyorum. İnci motifli etol şal modeli tığ işi ile yapılan oldukça basit bir model. Bu şalın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere tığ işi ile veya şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış çeyizler içerisine eklenebilecek bir tasarım göstereceğim. Bu şal modelini tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.

İncili etol şal modeli motifler halinde yapılıp birleştirilmiş bir örgü işi. Şal modeli yapımı için Angora simli şal ipi kullanılmış. İnci olarak da patik incisinden bir büyük inci kullanılmış. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz.

Şal modeli yapımı için öncelikle inciler ip üzerine geçirilmiş. Genellikle şal modellerinde inciler daha sonradan dikilir ama burada öyle değil. İnciler ipe geçirildikten sonra bu inci üzerine model kurulumu yapılıyor.

Motifinin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu motifi yapabilir. Motif hazırlandıktan sonra birleştirme işleminin nasıl yapılacağı da açıklanmış. Burada şal modeli etol şal olarak yapılmış ama istenirse üçgen şal olarak da yapılabilecek bir örgü işi.

İnci motifli etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu