İNCİ ÇİÇEKLİ GELİN PATİĞİ YAPILIŞI

Çeyizler için inci çiçekli gelin patiği modeli yapılışı

Çeyiz hazırlıkları yapanlara sık sık değişik patik modelleri gösteriyorum. Bugün yine tığ ile yapılan yapımı oldukça basit olan şık bir gelin patiği modeli yapımı göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu patik modeline göz atmalılar.

Tığ ile yapılan kolay patik modellerini sizlerle daha önce paylaşmıştım. Bugün yine tığ ile yapılan basit birkaç gün içerisinde tamamlayabileceğiniz şık bir patik modeli göstermek istiyorum.

İnci çiçekli gelin patiği yapımı için burada krem rengi bir ip kullanılmış. Basit tığ işi teknikleri ile uç kısmından başlanan patik modeli tamamlandıktan sonra patiğin üzerine gösterişli bir çiçek modeli yapılmış.

Patiğin en önemli ve en göze çarpan tamamlayıcı parçası bu çiçek motifi olmuş. Yine basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu çiçek motifinde kabartmalı bir görünüm elde edilmiş. Çiçek motifinin orta kısmına da inciler eklenince daha da gösterişli bir görünüm elde edilmiş.

Burada patik modeli yapılırken Ören Bayan Dora markalı patik ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz farklı marka patik ipleri kullanabilirsiniz. Elinizin alışkın olduğu bir tığ numarası da tercih edebilirsiniz.

Patik modeli yapılırken 36 numara ayağa göre ölçüler yapılmış. Patik uç kısımdan başlanarak yapılıyor. Buradaki videoyu izlerken patik numarasını nasıl büyültebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnci çiçekli gelin patiği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu