İLMEK MOTİFLİ KİRAZLAR TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için kirazlar tığ oyası modeli yapımı

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için farklı oya modelleri arıyorsanız mutlaka sitemizde yer alan oya modellerine göz atmalısınız. Sizlere her zaman yeni örnekler bulamaya devam ediyorum. Bugün sizlere kirazlar tığ oyası modeli yapımı göstereceğim. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.İLMEK MOTİFLİ KİRAZLAR TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarları için şık ve gösterişli oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine çok renkli güzel bir oya modeli yapımı göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işleri yapıp satanlar bu modele mutlaka göz atmalılar. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak ipler seçip bu oya modelini yaparsanız ortaya harika bir tasarım çıkacaktır.

Tığ işi kirazlar oya modeli yapımı için burada yazma içerisinde bulunan renklerden mavi, mürdüm ve kırmızı renkte oya ipi kullanılmış. Bunlar dışında birde alt kısımdaki yapakların yapımı için yeşil oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu tığınızı kullanabilirsiniz.

Oya modeli yapımında kiraz modellerinin yapımı için kulak çöpü kullanılıyor. Kiraz şeklinde görünüm elde emek için kulak çöpü ile ilmekler alınmış. Burada video içerisinde önce yeşil oya ipi ile yaprakların yapımı gösterilmiş. Daha sonra ise kiraz modellerinin yapımına geçilmiş. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Kirazlar tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.