İKİLİ YAPRAK ÖRNEĞİ NASIL YAPILIR?

İkili yaprak örneği yapım aşamaları

Şiş örgüleri içerisinde kullanabileceğiniz şık bir örgü modelini sizlere göstermek istiyorum. İkili yaprak örneği değişik örgü işlerinde kullanabileceğiz bir model. Bu nedenle modelin yapımına mutlaka göz atmalısınız.

Örgü işleri için sizlere her zaman yeni ve farklı modelleri sunmaya çalışıyorum. Özellikle sunduğum modellerde detaylı yapım aşmalarını vermek istiyorum ki zaman kaybetmeden modelin yapımını öğrenin ve örgü işine başlayın.

İkili yaprak örneği şiş örgülerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını Işıl Hanım çok güzel bir şekilde anlatmış.

İkili yaprak örneği modeli yelek, ceket, hırka, kazak yapımında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Hem çocuklar için yapılacak örgü işlerinde hem de kendiniz için yapabileceğiniz örgü işlerinde bu modeli kullanabilirsiniz.

Burada ikili yaprak örneği için 3,5 numara şiş kullanılmış ve bebe yünü tercih edilmiş. Burada modeli kurmak için örnek anlatımda 44 ilmek atılmış. Bu modelin bir yaprağı 21 ilmekten oluşuyor. Siz bu sayıyı dikkate alarak yapacağınız örgü işine göre ilmeklerinizi atabilirsiniz. Ayrıca 2 tane de kenar ilmekleri almayı unutmayın.

İkili yaprak örneği yapımı için ilmek atıldıktan sonra bir sıra haroşa örülmüş ve örgünün ön yüzüne geçilerek örneğin yapımına başlanmış. Videoda örneğin yapım aşamaları detaylı bir şekilde anlatılmış. Buradaki anlatımı dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz.

İkili yaprak örneği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu