İKİ ŞİŞLE KOLAY PATİK YAPIMI

Şiş örgüsü ile şık ve gösterişli patik yapımı

Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan ve çok şık duran bir patik modeli göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar veya kısa sürede bir patik yapıp kullanmak isteyenler bu patik modeline göz atabilirler. Şiş örgüsü patik modeli yapımı için sizlere aşağıda detaylı anlatım verilen videoyu sunacağım.İKİ ŞİŞLE KOLAY PATİK YAPIMI

Daha önce sizlerle değişik patik modellerini paylaşmıştım. Bugün yine yapımı kolay olan kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir patik modeli göstermek istiyorum. Bu iki şiş patik modeli yapımı için iki renk örgü ipi kullanılmış. Burada bir tane ana renk kullanılmış. Bir tane de aralardaki çizgileri oluşturmak için bir renk kullanılmış. Bu şekilde patik modeli çok şık olmuş.

Çeyizlik patik modeli yapımı için 47 ilmek alınarak başlanmış. Bu ilmek sayısı 37-38 ayak numarası için oldukça ideal bir ölçü. Patik modeli daha büyük yapılmak istenirse 4 ilmek arttırılmalı. Daha küçük yapılmak istenirse de 4 ilmek eksiltilmelidir.

Patik modelinin detaylı yapımı video içerisinde verilmiş ve burada patiğin genel yapısı ile ilgili detaylı bir anlatım verilmiş. Buradan patiğin yapımı ile ilgili detayları öğrenip farklı büyüklükte patikler yapabilirsiniz.

İki şişle patik modeli tek bir parça halinde işlenip daha sonra uç kısımlarından dikilerek birleştiriliyor. Daha sonra ise ön kısım için küçük bir çiçek modeli yapılarak patik modeli tamamlanmış.

İki şişle patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.