İKİ ŞİŞLE ELDİVEN YAPILIŞI

İki şiş ile yapılan eldiven modeli

Kışın kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Önümüz yaz olsa da sizlerle farklı örgü modellerini paylaşmak istiyorum. Bugün sizlere kış aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir eldiven modeli yapımını göstermek istiyorum. Yaz aylarında boş kaldığını günlerde bu eldivenleri kendiniz için veya çocuklarınız için yaparak kış aylarında kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

İki şişle eldiven modeli hem bayanlar için hem de erkekler için yapılabilecek oldukça kolay bir örgü modeli. İstediğiniz renkleri kullanarak bu eldiven modelini yapabilirsiniz.

Eldiven modelinin detaylı yapım aşaması video içerisinde verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu güzel eldiveni yapabilirsiniz.

Eldiven modeli yapımı için orta kalınlıkta bir ip tercih edebilirsiniz. Burada olduğu gibi iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Eldiven modeli yapımına bilek kısmından başlanıyor. Burada 45 ilmek atılarak eldivenin yapımına başlanmış. Siz yapacağınız kişinin bileğine uygun olarak daha küçük veya daha büyük eldivenler yapabilirsiniz.

Burada aldığınız ilmek saysının tek sayı olmasına dikkat edin. Çünkü ilerde tek parmak kısmını ayıracaksınız bu nedenle tek ilmek almanız önemli. Şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlar burada videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

İki şişle eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu