İKİ ŞİŞLE ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çeyizlik yelek modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir yelek modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik yelek modeli sizlerin de hoşuna gidecek bir tasarım olmuş. Yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek modelleri için sizlere yeni örekler bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün şiş örgüsü ile yapılmış çok güzel bir yelek modelinin yapımını göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar bu yelek modelini burada olduğu gibi açık renk ipler ile yaparak çeyizleri içerisine ekleyebilir. Ayrıca bu yelek modelini günlük kullanım için farklı renklerde de yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan yelek modeli yapımı basit olan kolay bir şekilde ilerleyen bir model. Yelek modelinin yapımı için burada ince abiye simli ip kullanılmış. Şiş olarak ise 2,5 numara şiş kullanılmış. İnce ip ve şişler ile yapıldığında yelek modeli daha şık duracaktır. Bence bu model ile yelek dışında bluzlarda yapılabilir. Yine ince ipler kullanılarak mevsimlik bluzlarda yapılabilir.

Burada video içerisinde sadece model anlatımı yapılmış. Bir model 10 ilmek üzerine kurulmuş. Bunun dışında birde kenarda 3 ilmek alınmış. Yapmak istediğiniz yelek ölçüsüne göre ilmek sayınızı 10’un katlarında alıp birde 3 tane kenar de kenar ilmeğini alıp model yapımına başlayabilirsiniz.

Çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu