İKİ ŞİŞLE BONCUKLU PATİK YAPIMI

İki şişle gösterişli şık bir boncuklu patik yapımı

Değişik patik modellerini sizlerle paylaşmaya deva ediyorum. Bugün göstereceğim patik modeli şiş örgüsü ile yapılan bir model.İki şiş ile yapılan patik üzerine boncuk süslemeleri yapılarak patik şık bir görünüm kazanmış.

Daha önce sizlere yine şiş ile yapılan patik modelleri göstermiştim. Bunun dışında tunus işi ile yapılan modelleri ve tığ ile yapılan modelleri de sık sık göstermeye çalışıyorum. Özellikle şiş ile örgü yapmayı bilmeyenler için tığ ile yapılan değişik patik modelleri göstermeye çalışıyorum.

Bugün ise şiş ile yapılan şık bir patik modeli göstermek istiyorum. İki şişle yapılan bu patik modelinin ön kısmında yeşil ve pembe renkte ipler kullanılarak süslemeler yapılmış. Bunun yanında kullanılan boncuklar ile de süsleme arttırılarak şık bir görünüm elde edilmiş.

İki şişle boncuklu patik yapımı için burada Ören Bayan Dora patik ipi kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Bunun yanında süslemeler için kullanılan boncuklar beyaz renkte ve ipin içinden geçebilecek büyüklükte boncuklar.

İki şişle boncuklu patik yapımı için aşağıda verilen videoda önce patiğin üst kısmı yapılmış. Daha sonra ise diğer videoda patiğin taban kısmının yapım aşaması anlatılmış. Patiği tamamlamak için iki videoyu da dikkatli bir şekilde izlemelisiniz.

İki şişle boncuklu patik yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu