İKİ ŞİŞ YAZLIK ÖRGÜ BLUZ MODELİ YAPIMI

İki şiş sarmaşık örgü modeli ile yazlık bluz yapımı

Yaz ayları yaklaşırken sizlere bugün mevsimlik olarak kullanabileceğiniz bluz yapımı için örnek bir model göstermek istiyorum. İki şiş yazlık bluz modeli oldukça şık ve gösterişli bir model olmuş. Yaz aylarında örgü işinden yapılmış olan bu tarz mevsimlik kıyafetleri kullanmayı seviyorsanız bu örneğe mutlaka göz atmalısınız.

Örgü modeller için sizlere örnek gösterirken sadece kış ayalarında kullanılabilecek olan ürünler göstermiyorum. Her mevsim kullanabileceğiniz daima sizin işinize yarayacak modelleri göstermeyi tercih ediyorum. Yaz yaklaşırken de sizlere mevsimlik olarak kullanabileceğiniz bir yazlık bluz için örnek model anlatımı göstermek istedim. Burada video içerisinde bluz için yapılacak olan sarmaşık modelin anlatımı yapılmış. Video içerisinden modelin tüm detaylarını öğrenerek bluz yapımı için gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. İstediğiniz beden ve ölçülerde farklı renklerde yazlık bluzlar yapabilirsiniz.

Yazlık örgü bluz modeli yapımı için coton ipler kullanılabilir. Coton ipler yaz aylarına uygun iplerdir. Burada da model yapımı için Alize Coton Gold serisinden ipler kullanılmış. Model anlatımı yapıldığı için mavi ve pembenin tonları ile iki farklı renkte modelin yapımı gösterilmiş. Buradaki örnek modelleri dikkate alarak ip rengi seçiminizi yapabilirsiniz. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3,5 numara şişler kullanılmış.

Sarmaşık modeli 8 ilmek üzerine kurulmuş olan bir model. Yapacağınız örgü işine göre 8 ilmek ve katlarında artı bir ilmek fazla alarak model yapımında ölçüye karar verebilirsiniz. Burada sadece örnek anlatım yapıldığı için 17 ilmek alınıp model anlatımı yapılmış. Birde modeli farklı örgü işlerinde kullanıyorsanız mesela yelek veya hırka gibi o zaman kenar kısımlarındaki modeller için de istediğiniz kadar ilmek alabilirsiniz.

blank

Bu model ile sadece yazlık bluz değil, hırka, yelek, etol şal gibi farklı örgü işleri de yapabilirsiniz. Seçeceğiniz uygun özellikteki ipler ile ortaya harika örgü işleri çıkarabilirsiniz.

İki şiş yazlık bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

blank

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu