İKİ ŞİŞ TOMURCUKLU BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile tomurcuklu bebek battaniyesi modeli yapımı

Bebekler için yapılmış battaniye modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere iki şiş tomurcuklu bebek battaniyesi modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu battaniye modeli için aşağıdaki detaylı yapım aşamasını verdiğim videoyu takip ederseniz 2 günde dahi bu battaniye modelini yapabilirsiniz.

Battaniye modelleri için sizlere hem bebeklere yapılabilecek hem de büyük örgü işinden yapılabilecek tek kişilik ve çift kişilik modeller göstermeye çalışıyorum. Büyük battaniye modelleri daha çok motifler halinde yapılıp birleştirilen tasarımlar olmakta. Bebek battaniye modelleri ise motifler halinde yapılabildiği gibi tek parça halinde de yapılabilir.

İki şiş bebek battaniye modeli yapımı için burada kalın Himalaya Dolphin Fine markalı ip kullanılmış. Bu kadife kalın ipler bebek battaniyelerinde çok güzel oluyorlar. Birde kalın oldukları için ve kalın şiş ile örüldükleri için kısa sürede battaniye modeli tamamlanıyor. Bu iplerin her rengi bulunmakta. Kız ve erkek bebeklere uygun olan farklı renkleri seçebilirsiniz. Size göstereceğim tomurcuklu model de hem kız hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir battaniye modeli.

İpinizi seçerken kaliteli olmasına dikkat etmeye özen gösterin. Burada video içerisinde de bundan bahsedilmiş. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 5 numara şiş kullanılmış. Tomurcuklu model için ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

blank

Model yapımı için burada örnek anlatım yapılmış ve üç desen için 17 ilmek atılarak model yapımına başlanmış. Her bir model deseni 6 ilmek üzerine kurulmuş. Yapacağınız büyüklüğe göre 6 ilmek katından bir ilmek eksik almalısınız. Burada 3 desen için 18 ilmek alınması gerekir ama bir ilmek eksik alınarak 17 ilmek alınmış ve model anlatımı yapılmış.

Tomurcuklu bebek battaniye modeli yapımı için burada önce model anlatımı yapılmış daha sonra ise battaniyenin kenar kısımlarının nasıl yapılacağından bahsedilmiş. Battaniye modelini bu şekilde tamamladıktan sonra ise battaniyenin arka kısmına bebeklere uygun olan bir kumaş ile battaniyenin arka kısmını kaplamalısınız. Bu şekilde battaniye modeli hem daha güzel durur hem de kullanımı daha iyi olur.

İki şiş tomurcuklu bebek battaniyesi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

blank

blank

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu