İKİ ŞİŞ ÇİTLEMBİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapmak istediğiniz örgü işlerinde kullanabileceğiniz güzel bir örgü modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çitlembik örgü modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.İKİ ŞİŞ ÇİTLEMBİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Yapmak istediğiniz örgü işlerinde farklı modeller kullanmak istiyorsanız sizlere gösterdiğim örnek modellere mutlaka göz atın. Sık sık sizlere hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan farklı modelleri göstermeye çalışıyorum. Bu sayede klasik örgü modelleri yerine yeni modelleri deneyerek daha şık ve farklı örgü işleri yapabilirsiniz.

Bugün sizlere iki şiş çitlembik örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu örgü modeli yelek modellerinde kullanılabilir. Bebekler için yapacağınız yelek, ceket veya kazak modellerinde kullanılabilir. Aynı şekilde çocuklar için ve bayanlar için yapılabilecek örgü işlerinde de kullanılabilir.

Örgü modelinin dikkat edilmesi gereken bazı detayları var. Bunlar video içerisinde çok güzle bir şekilde açıklanmış. Bu örgü modeli 4 ilmek üzerine kuruluyor. Yani yapmak istediğiniz örgü işinde büyüklüğe karar verdiyseniz dördün katlarında ilmek almalısınız. birde artı bir tane ilmek eklemeniz gerekir. Bunun dışında eğer yelek yapacaksanız kenar ilmeklerini de almayı unutmayın.

Şiş örgüsü çitlembik örgü modeli yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Orta kalınlıkta kullanılan örgü ipi ile iki farklı renkte modelin nasıl durduğu gösterilmiş. Sizde yapacağınız örgü işine göre uygun renklerde ipler seçip ipinize uygun kalınlıkta da şiş kullanarak modeli yapabilirsiniz.

Bu örgü modeli dışında sizlere sık sık yeni ve farklı örgü işlerini göstermeye çalışıyorum. Bu örnekleri de inceleyerek farklı modellerin yapımını öğrenebilirsiniz. Modellerin yapım aşamalarını gösteren videolar işinize yarayacaktır. Model yapımını öğrenmekte size kolaylık sağlayacak olan bu videoları tekrar tekrar izleyip tüm detayları öğrenebilirsiniz. Zaten kısa sürede eliniz alışacak ve kolaylıkla örgü işlerini yapabileceksiniz.

Çitlembik örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.