İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

İki şiş bayan yelek modeli için sizlere yine çok kolay ama bir o kadarda şık bir model anlatımı göstermek istiyorum. Sadece yelek örgülerinde değil birbirinden farklı örgü işinde kullanabileceğiniz bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek hem çocukların hem bayanların en çok kullandığı örgü işlerinden birisidir. Sizlere daha öncede birbirinden farklı örgü yelek modelleri göstermiştim. Tamamen bir yeleğin baştan sona detaylı yapım aşamasının yapıldığı videolar olduğu gibi sadece yeleklerde kullanılabilecek model anlatımları da gösterdim. Bugün de sizlere bir modelin detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum.

İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI
İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

İki şiş örgü modeli aslında sadece yelek yapımında değil hırka, ceket, kazak yapımında da kullanılabilir. Yine çocuklar için yapılacak olan örgü işlerinde kullanılabilir. Erkekler için süveter yapmak isterseniz de bu modeli kullanabilirsiniz. Kısacası yapmak istediğiniz örgü işine göre farklı yerlerde bu modeli kullanabilirsiniz.

Örgü modeli kolay ve çabuk ilerleyen bir model. Burada model yapımı için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak 3 numara veya 3,5 numara şişi ipinizin kalınlığına ve elinizin sıkılığına göre ayarlayabilirsiniz.

İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI
İKİ ŞİŞ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

İki şiş bayan yelek modeli ara desenleri olan bir model. Her desen için 10 ilmek gerekiyor. Birde kenarlar için 4 ilmek daha alınması gerekiyor. Yani yapmak istediğiniz örgü işindeki ölçünüze göre toplamda 10 ilmek katlarında ilmek alıp üzerine de 4 ilmek daha eklemeniz gerekiyor. Kenar kısımlarında olması gereken kısmı ise siz kendiniz ayarlayıp buna göre ilmek almalısınız.

Burada küçük bir model anlatımı yapıldığı için 26 ilmek alınıp model yapımına başlanmış. siz yapmak istediğiniz örgü işine göre önce lastik örgüsü yapıp ondan sonra modeli yapmaya başlayabilirsiniz. Videoda her bir detay açıklanmış. Buradan model yapımını öğrenip örgü işini yapmaya başlayabilirsiniz.

İki şiş bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.