İKİ RENKLİ KOLAY KAPÜŞONLU BEBEK BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay hırka ve patiğin takımı beresinin yapımı

Daha önce sizlere şiş örgüsü ile yapılmış kolay bir bebek hırkası ve patiği göstermişti. Bugün ise size bu hırka ve patiğin son parçası olan kapüşonlu bebek bere modeli yapımın göstermek istiyorum. Bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size daha önce gösterdiğim hırkanın takımı olan bir bere modeli göstereceğim. Ama dilerseniz bu bere modelinin yapımını buradan öğrenip tek parça halinde de yapabilirsiniz. Bere modeli hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere yapılabilecek bir model. Seçtiğiniz ipler ile ortaya harika bir bere modeli çıkacaktır.

Kapüşonlu bebek beresi yapımı için burada hırka ve patikte olduğu gibi yine mavi ve beyaz örgü ipleri kullanılmış. Bere modeli yapımı için öncelikle 80 ilmek atılmış. Üzerine 4 sıra haroşa örgü yapılmış. Daha sonraki sırada ise beyaz ip ile birlikte örnek kurulumuna başlanmış.

Mavi ve beyaz ipler ile belirli sırada model kurulumu yapılıp bir dikdörtgen parça elde edilmiş. Daha sonra sadece mavi ip ile orta kısımdan örgü devam edilmiş ve kafanın arka kısmı yapılmış. Model yapımına dair ve berenin kafa kısmının yapımına dair tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu bere modelini yapabilirsiniz.

Kapüşonlu bebek bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu