İKİ RENKLİ KOLAY BEBEK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile iki renkli kolay bebek hırkası modeli yapımı

Bebekler için yapılabilecek çok şık bir hırka modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. İki renkli bebek hırkası yapımı çok basit olan güzel bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış yaklaşırken bebekler için yapılabilecek hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim hırka modeli patiği ve kapüşonlu beresi ile yapılan güzle bir takım. Ben size öncelikle bu takımın hırkasını göstereceğim sonra sırası ile patik ve beresini de göstereceğim Sizlerde bu videolu anlatımları takip ederek bu güzel takımı çocuğunuza, torununuza veya hediyelik olarak sevdiklerinize yapabilirsiniz.

Kolay bebek hırkası yapımı için mavi ve beyaz renk ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Hırka yapımı için 76 ilmek atılmış ve model yapımına yaka kısmından başlanmış. Hırka modeli için burada yapılan ölçüler 6 aylık bebekler ile 1 yaş için uygun. Burada model yapımında dikkat edilmesi gereken detaylardan ve ölçülerden bahsedilmiş. Siz bu detaylara dikkat ederek daha büyük hırka modelleri de yapabilirsiniz.

Bu hırka modeli yakadan başlanarak yapılan bir model. Robadan hırka modeli yapmayı bilmeyenler için çok güzel bir öğrenme çalışması olabilir. Özellikle yaka kısmında herhangi bir model kullanılmayıp düz bir örgü modeli yapıldığı için kolaylıkla modeli öğrenebilirsiniz. Hırkanın beden kısmında ise mavi ve beyaz ipler bir arada kullanılıp güzel bir model örülmüş.

İki renkli bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu