İKİ MOTİFTEN YAZLIK HIRKA YAPIMI

Yazlık kolay tığ işi hırka modeli yapımı

Bugün sizlere yaz ayarında rahatlıkla kullanabileceğiniz oldukça şık ve rahat bir hırka modelinin yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım ile vereceğim iki motiften yazlık hırka yapımı sizlerinde hoşuna gidecek şık bir model.

Yaz aylarında kullanılabilecek olan örgü hırka ve bluz modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün yine sizlere yazlık tığ işi hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. İki motiften yapılan bu hırka modeli özellikle yaz aylarında farklı şık bir görünüm elde etmek için kullanılabilir.

Kendiniz için veya kızınız için yapabileceğiniz bu hırka modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Tığ ile örgü örmeyi bilenler kolaylıkla yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu hırkanın yapımını öğrenebilir.

Yazlık hırka modeli yapımı için altıgen şeklinde iki tane motif yapılıyor. Daha sonra bu motifler birleştirilip kol kısımları uzatılıyor ve kenar kısımlarda tekrar işlenerek bir hırka modeli oluşturuluyor. Bu hırka modeli her bedene uygun olan bir model. Videoda verilen anlatımlara dikkat ederseniz sorun yaşamadan dilediğiniz bedene göre bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Işıl Hanım hırkanın yapımını en başından sonuna kadar detaylı bir şekilde anlatmış. Burada verilen detaylara dikkat ederseniz bir günde dahi bu hırkayı yapı kullanıma hazır duruma getirebilirsiniz.

İki motiften yazlık hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alıdığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. İKİ MOTİFTEN YAZLIK HIRKA YAPIMI için yorumda bulun

    İKİ MOTİFTEN YAZLIK HIRKA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ MOTİFTEN YAZLIK HIRKA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.