İKİ KATLI MOTİFLİ KARE LİF MODELİ

İki katlı şık bir lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere yeni ve şık modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere iki katlı motifli lif modeli yapımının detaylı yapım aşamasını video olarak sunmak istiyorum. Ben bu lif modelini çok beğendim sizinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

İki katlı motifli kare lif modeli yapımında beyaz ve mavi renklerde lif ipleri kullanılmış. Bu şekilde lif modeli çok gösterişli olmuş. Değişik renkler ile bu lif modelini deneyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Bu lif modeli yapılırken beyaz ip ile kare bir lif modeli yapılmış. Burada lif yapımında yıldız model tekniği kullanılmış. Lif yapmayı bilen herkes bu modeli bilmektedir. İsterseniz video içerisinden de bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Kare bir lif modeli yapıldıktan sonra ise üst kısımda ikinci katı süslemek için beyaz ve mavi renkteki lif ipleri ile küçük çiçek motifleri yapılmış. Yapılan bu motifler ise kare lif üzerine eklenerek çok güzel bir görünüm elde edilmiş.

İki katlı motifli kare lif modeli yapılırken kare lifin eninde 17 fıstık modeli yapılmış. Boy olarak ise 16 fıstık yapılmış. Bu şekilde ideal bir lif modeli yapılmış. Siz isterseniz daha büyük bir lif modeli yapabilirsiniz.

Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan lif modelini tamamlayabilirsiniz.

İki katlı motifli kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu