İKİ KALP BİR OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için iki kalp bir oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modeli yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatımdan takip edebileceğiniz iki kalp bir oya modeli görenlerin dikkatini çekecek bir tasarım olmuş.

Çeyizler içerisine en çok eklenenler yazmalar olduğu için yazma kenarlarının süslemelerine de ayrıca önem verilmekte. Bende bu nedenle izlerle sık sık yeni oya modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size göstereceğim oya modeli yapımı kolay olan şık tasarımlardan birisi.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için yeşil oya ipi ve renkli oya iplerine ihtiyacınız olacak. Burada yeşil oya ipi ile yazmanın kenarına tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise aradaki pimpirikler ve kalp motiflerinin yapılacağı yerler yapılmış. Burada kalp motiflerinin alt kısmına küçük yapraklar yapılmış.

Yeşil oya ipi ile yapılan bu yaprakların üzerine de renkli oya ipi ile kalpler yapılmış. Buradaki örnek anlatımda sarı, pembe, turuncu ve gri oya ipleri kullanılmış. Bu ip çeşitlerini sizler yazma içerisinde bulunan desenlerin rengine göre değiştirebilirsiniz. Burada olduğu gibi dört farklı renk yapabileceğiniz gibi iki renk veya tek renk de bu motifleri yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için videoda verilen anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha önce sizlere gösterdiğim oya modellerini de inceleyerek farklı modellerin yapımını da öğrenebilirsiniz.

İki kalp bir oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu