İĞNELİKTEN MOTİF YAPIMI

40 tane iğne üzerinde motif yapımı

Bayanlar tarafından en ok merak edilen el işlerinden birisi de iğnelikten motif yapımı. İğnelikten motif yapımını daha önce bende görmüştüm ama detaylı yapım aşamalarını öğrenmemiştim. Bu video üzerinden bu modelin yapımını öğrenebiliriz.İĞNELİKTEN MOTİF YAPIMI

İğnelikten motif yapımı için size gerekli olan en önemli malzeme üzerinde 40 tane iğne bulunan iğne aparatı. Bu iğneleri daha çok bayanlar eşarplarını tuturmak için kullanılıyorlar. Her yerde bulunabilecek olan bir aparat bu. Yalnız bu aparatın kendisi kullanılmayacak iğneler ile birlikte kullanılacak.

İğnelikten yapılan bu motifler salon takımları, yatak odası takımı, mutfak takımı, masa örtüsü veya vitrin içi yapımında farklı şekillerde kullanılabiliyor. Sizlere öncelikle bu motiflerin nasıl yapıldığını göstereceğim daha sonra ilerleyen zamanlarda bu motiflerin farklı kullanım alanları için nasıl yapıldığını göstermeye çalışacağım.

İğnelikten motif yapımı için video içerisinde çok detaylı güzel bir anlatım yapılmış. Bu motifin yapımı ilk başlarda çok zor gelebilir. Ama videoyu dikkatli bir şekilde tekrar tekrar izleyerek bütün detayları öğrenebilirsiniz.

İğnelikten motif yapımı için birde ilmekleri toplamaya yardımcı olacak birde tığınızın yanınızda olması gerek.

Motifin yapımı biraz zaman alıcı ve yorucu olabilir. Ama bir süre sonra modeli kısa sürede öğrenip eliniz alışacaktır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde motifleri yapmaya başlayabilirsiniz.

İğnelikten motif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.