HAZAN GÜLÜ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için hazan gülü tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarı için sizlere harika bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Detayı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim hazan gülü tığ oyası modeli yazma kenarlarında göz dolduracak görenlerin dikkatini çekecek olan bir model olmuş.HAZAN GÜLÜ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için farklı oya modelleri arıyorsanız sizlere bugün göstereceğim bu oya modeline mutlaka göz atmalısınız. Göstereceğim oya modeli biraz büyük ve yazma kenarında kendini belli edecek bir model olmuş. Bu şekilde büyük ve gösterişli tasarımları beğeniyorsanız mutlaka örneğin yapımına göz atmalısınız.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İkinci sırada model arasına yapılacak olan pimpirikler yapılmış. Buradaki model arsında yapılan mesafeyi siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Modelin yapılacağı yerdeki yapraklar yapılmış. Buranın yapımı da çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Oya modeli için yapılan alt kısmın üzerine bu sefer de beyaz oya ipi ile orta kısım yapılmış. Bu kısmın üzerine de en sonunda renkli oya ipi ile küçük çiçekler yapılmış. Bu şekilde oya modeli tamamlanmış. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için bir kurdele üzerine yapılmış. Siz yazma üzerine yaparken yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak ipler seçerek bu modeli yapabilirsiniz.

Hazan gülü tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

vidoenun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.